Absztrakt
Orosházán a hódmezővásárhelyi Felsőfokú Mezőgazdasági Technikum kihelyezett tagozataként 1963-ban Takarmánygazdálkodási Szak indult, amely az 1968-ban történt megszűnéséig képzett az akkori erőtakarmánygyárak, TSZ-ek, állami gazdaságok, állattenyésztő nagyüzemek számára vezető középkádereket, ún. szaktechnikusokat. Az 1960-as évek oktatáspolitikai és agrárkörnyezete meglehetősen nagy mozgásteret biztosított az iskolaalapításoknak és iskolaszervezéseknek. Írásunk – főként levéltári iratcsomókra és egykori diákok és oktatók visszaemlékezésére alapozva – rekonstruálja az intézmény 5 éves történetét, valamint bemutatja az iskolaalapításban és az intézmény működtetésében szerepet vállaló Babinszky Mihályt, a jelentős iskolaszervezők sorába emelve őt. Munkánk egy eddig kevésbé vizsgált téma áttekintésével az agrárszakoktatás-történeti kutatások ismeretrádiuszát szélesíti.
