Cikkajánlók olvasásra

2023

Az Anyanyelv-pedagógia folyóirat Tanulmányok és Műhely rovatainak írásait ajánljuk figyelmükbe.

Olvassa el a cikkajánlókat!

2023/1.

2023/2.

2023/3.

2023/4.

Hogyan éltek a magyar kisebbségek Kárpátalján az elmúlt száz évben? Milyen nyelvi jogaik voltak? Mi jellemezte a társadalmi helyzetüket, a nyelvhasználatukat? Erről is ír az a kötet, amelyet a Szemle rovat ismertet.

Miért olvassunk fel hangosan, miért meséljünk a kisgyermekeknek? Erről szól a Tanulmányok rovat két írása.

Mekkora szerepe van a betűtípusnak egy szöveg megértésében? Ez a témája a Tanulmányok rovat egyik írásának.

Milyen elvek alapján, hogyan szervezik Etiópiában az alapfokú anyanyelvi nevelést? Erről ír a Kitekintő rovat tanulmánya.

2022

Hogyan hatnak a digitális eszközök a kisgyermekekre? Ezt is vizsgálja az a kutatócsoport, amelyet a Mozaik rovat bemutat

Hogyan zárjuk az anyanyelvi órát? Milyen hasonlóság van az anyanyelvi órák felépítése és a beszédek retorikai szerkezete között? Ez a témája a Műhely rovat egyik írásának.

2021

Miért volt Szathmári István kiváló tanár, kitűnő tudós és nagyszerű ember? Szathmári tanár úrra emlékezik a Mozaik rovat cikke.

Miben fejlődnek az egyetemi hallgatók a Tanítsunk Magyarországért Programban? Milyen sikereik vannak a hátrányos helyzetű tanulók mentorálásában? Ez a témája a Műhely rovat egyik tanulmányának.

2020

Hol találunk módszertani ötleteket az iskolások digitális neveléséhez? Milyen jó gyakorlatokkal lehet fejleszteni a pedagógusok, a szülők és a gyermekek digitális kompetenciáját? Ebben is segít az a szakportál, amelyet a Szemle rovat bemutat.

Mit és mennyit olvasnak az időskorúak? Milyen az olvasáshoz való viszonyuk? Erre ad választ a Tanulmányok rovat egyik írása.

Loading...