Hagytuk, hogy így legyen. Miért?
Elfogult elmélkedés az egyetemi önrendelkezés megszűntéről
DOI:
https://doi.org/10.70538/fundamentum.2025.3-4.8Kulcsszavak:
freeszfe, ellenállásAbsztrakt
ELLENÁLLÁS-TÖRTÉNETEK
„Megingatta az Orbán-had győzhetetlenségének mítoszát – hisz mindent elveszítettünk ugyan, mégsem veszítettünk, és bár semmit nem nyertünk, mégis nyertesnek mondhatjuk magunkat[. ...A]z „SZFE-balhénak” volt abban szerepe, hogy másik két művészeti egyetem (a Zeneművészeti és a Képzőművészeti) mindmáig nem kényszerült alapítványosodni [...]. Talán a 2023–24-es nagyhatású és lélekemelő diáktüntetések lelkes fiataljai is merítettek bátorságot az SZFE-mozgalomból, a 2025-ös látványos MOME-akció pedig közvetlen inspirációt is.” (Upor László)